technologie provozu

Technologické vybavení je sestaveno ze strojů a zařízení nakoupené v Německu,určené pro malé, ale spolehlivé pekárny. Zařízení nám umožňuje mísit těsto,dělit těsto,tvarovat základní pekařské výroky (rohlíky, housky,koblihy), vyvalovat těsto na pláty,listovétěsto, všechno upéct v plynové boxové peci nebo usmažit na fritovací peci. Tvarování a zdobení ostatních výrobků (zejména sladkého pečiva)včetně finální úpravy pečiva je ruční práce.

K vlastní výrobě potřebujeme kromě surovin a spolupracovníků také hodně elektřiny,plynu a vody. Pro zkvalitnění naší produkce proti konkurenci jsme se zaměřili na kvalitu vody, kterou používáme na mísení těsta. Pitnou vodu dále upravujeme na naší certifikované čističce vody tak,že z ní odstraníme chlor a prakticky veškeré dusičnany. Odstraníme i 90% všech ostatních škodlivých látek, které pitná voda podle českýchnorem může obsahovat. Víme, že na vzhledu pečiva ani jeho chutnosti se prakticky tato naše snaha neprojeví,ale to nic nemění na skutečnosti,že pro naše zákazníky jsme udělali víc nežli ostatní výrobci pečiva.

Rovněž pokud jde o elektřinu využily jsme možnosti solární výroby tak, že třetinu její vlastní spotřeby si vyrobíme ve vlastní fotovoltaické elektrárně.

Pro ohřev teplé vody a vytápění provozu v zimních měsících využíváme tepelné čerpadlo, kde nároky na spotřebu elektřiny snižujeme o 30%. Tato opatření a ještě některá další nám umožňují se úspěšně prosazovat na trhu.